Aktualności

Już dziś kolejne spotkanie z autorem książki "#Rak” Adrianem Aleksandrowiczem tym razem w MCK-u w Bydgoszczy

Spotykamy się o godz. 18:30 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.Książka "#Rak" wydana przez Wydawnictwo Adam Marszałek miała swoją premierę w maju i zbiera bardzo pozytywne recenzje czytelników:

„ - Książka jest warta przeczytania nie tylko przez tych, którzy walczą lub walczyli z rakiem, nie tylko przez ich rodziny. Warto ją przeczytać w każdym momencie życia, by choć na chwilę zatrzymać się i pomyśleć głębiej o tym, co mamy, a często nie doceniamy. Ja przeczytałam ją na drugim końcu świata i bardzo sobie cenię ten czas z lekturą” – przyznaje Adriana Andrzejewska, dziennikarka Polskiego Radia PiK i autorka Bloga „Rok Włóczykija”.
” - Nie mogę przestać czytać, tego się nawet nie czyta, to się pochłania. Wspaniałe kobiety, wyciskające łzy historii, doświadczenia, które wielu uczą” – rekomenduje Hanna Kurij-Kapała z agencji nieruchomości Agora S.A.
Spotkanie autorskie poprowadzi znany animator kultury Jarosław Jaworski.

www.swiatlo.org
... Zobacz więcejZobacz mniej

1 tydzień temu

Zobacz na Facebooku

Właśnie czytam <3

6 dni temu

Zobacz wszystkie komentarze

Fundacja "Światło" dodał(a) nowe zdjęcia (7) z dnia 26 czerwca.

Za nami III Turniej Piłki Siatkowej Wolontariuszy Organizacji Pozarządowych w Toruniu, dzielimy się kilkoma zdjęciami z tego bardzo sympatycznego wydarzenia sportowego🙂🤽‍♀️🤾‍♀️💪🏆🎖️

Turniej został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.
www.swiatlo.org
... Zobacz więcejZobacz mniej

3 tygodnie temu

Zobacz na Facebooku

Sama przyjemnosc grac w takiej ekipie😉Dziękuję

2 tygodnie temu   ·  1

Zobacz wszystkie komentarze

Jak najprościej możesz pomóc „Śpiochom” Fundacji Światło?❤️

Zatańczyć dla nich w najbliższą sobotę 26 maja podczas IV Charytatywnego Maratonu Zumby „dla Śpiochów”! Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, którzy kochają taniec i wszystkich, którym bliski jest los podopiecznych w śpiączce Fundacji Światło.

Maraton ma na celu pokazać naszą solidarność z osobami w śpiączce. Pragniemy też przy tej okazji zebrać środki na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów w śpiączce przebywających na codzień w Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym Fundacji "Światło".

Serdecznie zapraszamy dzieci/młodzież/dorosłych/seniorów do włączenia się w naszą zakręcenie-pozytywną "akcję". Udział w maratonie to cegiełka w kwocie 20 zł.

Uwaga! dzieci na maraton zumby wchodzą gratis!:)😉👦👧👶

Niezwykle ważne, żeby w elemencie garderoby znalazł się akcent pidżamowy!:)👘🧦

Maraton to nie tylko taniec, to także loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, zabawy dla dzieci i mnóstwo innych atrakcji:)

Wyjątkowym gościem naszego wydarzenia będzie włoski piosenkarz Marco Bocchino👨‍🎤, do którego muzyki zatańczy aż 14 instruktorów naszego maratonu.👍❤️

IV Charytatywny Maraton Zumby „dla Śpiochów” odbędzie się 26 maja br. w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena Toruń, ul. Gen. J. Bema 73/89 (Boisko treningowe) w godzinach 10.00-13.00.

Zapraszamy! Bądźcie z nami!

www.swiatlo.org
... Zobacz więcejZobacz mniej

2 miesiące temu

Zobacz na Facebooku

Fundacja "Światło" dodał(a) nowe zdjęcia (7).

W dniu wczorajszym odbyła się konferencja prasowa związana z wydaniem książki "#Rak" Adrian Aleksandrowicz , zawierającej wywiady z osobami związanymi z Akademia Walki z Rakiem Fundacji Światło w Toruniu. Głównymi bohaterami są podopieczni AWzR, którzy opowiadają o swoim życiu z chorobą, planach, marzeniach, lękach. Są wśród nich kobiety, które w historię swojej choroby mają wpisane macierzyństwo- i to naturalne i adopcyjne; kobiety, które zdecydowały się w trakcie leczenia na zawarcie związku małżeńskiego; te będące w trakcie kolejnej wznowy choroby, ale i kobiety cieszące się z remisji. Wśród osób rozmawiających z Autorem jest młody mężczyzna, który zmagał się z rakiem jądra, osoby wspierające chorych oraz te, których bliscy odeszli.
Adrian Aleksandrowicz do swojej książki włączył również wywiady z osobami, które pomagają pacjentom w radzeniu sobie z chorobą nowotworową. W książce jest również wywiad ze mną oraz z Kasia Gucajtis, Dorota Rybarczyk, Anią Magalską- prowadzącą terapię dramą czy z Grzegorzem Walczakiem, liderem zespołu „Czaqu”, który grał z podopiecznymi AWzR w spektaklach teatralnych.
Wszystkie narracje, niezależnie czy rak dotyczył rozmówców bezpośrednio czy pośrednio, pokazują w jaki sposób wpisał się on w ich życie, jak je zmienił i w jakim stopniu sprowokował do poszukiwania nowej tożsamości, nowego „Ja”.

www.swiatlo.org
... Zobacz więcejZobacz mniej

2 miesiące temu

Zobacz na Facebooku

Gratuluję Panu serdecznie i dziękuję, że mogłam Pana poznać to dla mnie wyjątkowe przeżycie.

2 miesiące temu

Zobacz wszystkie komentarze

To już dziś wyczekiwana od dawna premiera książki "#Rak" Adrian Aleksandrowicz pod patronatem Akademii Walki z Rakiem Fundacji Światło i Fundacji Światło. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na godzinę 12.00 do Auli Wyższej Szkoły Bankowej.
Do zobaczenia
#Rak#FudnacjaSwiatlo#AkademiaWalkizRakiem

www.swiatlo.org
... Zobacz więcejZobacz mniej

2 miesiące temu

Zobacz na Facebooku